האתר של דאו
facebook_77
רוצים לקבל הנחות והמלצות לטיולים? הצטרפו לפייסבוק שלי ותשארו מעודכנים. לחצו כאן!
< לרשימת הטיוליםהשנה אנחנו על הגל

פ ו ר ט ו ג ל   2014

 

8 ימים 7 לילות

10-17/6/14

בעקבות דון אנריקה הנווט שפתח בפני אירופה את שער העולם

יום 1 ת"א ליסבון

הגעה מת"א לליסבון, אחרי טיסת ערב ,קבלת חדרים ולינה בליסבון,

Hotel  Lutecia, Lisbon

יום 2 סיור בעיר ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר התארגנות לסיור בעיר, היום נטייל בליסבון המודרנית והעתיקה זו ששרדה את רעידת האדמה של שנת 1755 . מאז נפילתו של הדיקטטור אנטוניו סלזאר ב-1974, החלה פורטוגל להיפתח לעולם ובעשור האחרון היא פועלת במרץ כדי ליישר קו עם יתר חברות הקהילה האירופית.

 

נראה את מגדל בלם (Torre de Belém) , מונומנט היסטורי ,המגדל המבוצר מראשית המאה ה-16, נבנה על גדות הנהר לצרכי הגנה וכשער הכניסה הרשמי לעיר. גם הוא מאופיין בסגנון המנואליאני המפואר וגם הוא הוכרז כאתר מורשת עולמית שלאונסקו ,

 

נראה את אנדרטת המגלים זהו מונומנט אבן ענק ומרשים ביותר, שגובהו למעלה מחמישים מטר. הוא נבנה ב-1960 לציון 500 שנה למותו של אנריקה הנווט, שהוביל את היציאה למסעות הימיים הגדולים של פורטוגל נמשיך למנזר ג'רונימו נראה את קברו של וסקו דה גמא  ונבקר במוזאון הכירכרות העתיקות שלוקטו ברחבי פורטוגל, נמשיך את סיורנו לרובע אלפמה בו גרו יהודים עד הגירוש, לצידן של משפחות ימאים שיצאו להפלגות ממושכות. העשירים נדדו לאיזורים אחרים ובמקומם באו פשוטי העם, המהווים גם כיום את רוב מניינה של אלפמה .

בתום יום הסיור נחזור למלון להתרעננות

ונצא לארוחת ערב ומופע פאדו ברובע אלפמה,

יום 3 סינטרה, קבו דה רוקה, קשקאיש, אשתוריל

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בעיירה סינטרה המפורסמת בגלל מעון הקייץ של מלכי פורטוגל ונבקר בארמון PACO DA VILA נמשיך לקבו דה רוקה הוא המקום המערבי ביותר באירופה נמצאת ב9  מעלות ועשרים שניות, נמשיך דרכנו לשתי עיירות נופש , קשקאיש ואשתוריל שהיום הומות בתיירים, בתי מלון לרוב, מעגני יכטות, רחובות מרוצפים ומסעדות מפנקות.

נחזור לליסבון ונקנח ברובע קומרסיו  הרובע ההסטורי העתיק ולעת ערב נגיע למלון  לארוחת ערב ולינה,

יום 4 ליסבון, אובידוש, אלקובסה, נאזרה, בטליה, פטימה

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לעיירה אובידוש אשר שמרה על ציביונה העתיק מהתקופה המורית ועדיין מוקפת חומה ובתיה מעוטרים בכחול, אפשר לשתות ליקר בכוסיות שוקולד ייצור מקומי משם נראה את קלדאש דה ריינה אתר מעיינות המרפא של בית המלוכה ונגיע לאלקובסה, נבקר במנזר/כנסיה היא נוסדה על ידי המלך פורטוגזי הראשון, אפונסו הנריקה ב1153, ושמרה על קשר הדוק עם המלכים של פורטוגל לאורך ההיסטוריה שלה,  נמשיך לעיירה בטאליה, נראה את המנזר הדומיניקני אשר נבנה כדי להנציח את נצחון הפורטוגלים על הקסטיליאנים במאה ה 14 הוא נהרס בחלקו ברעידת האדמה ב 1755 והיום אנו רואים אותו מחודש ברוב הדרו, בפעם הראשונה נקברו מלכי פורטוגל פה נמצא קברם המשותף של מלך ג'ואאו הראשון ואשתו האנגליה פיליפה עומד תחת כיפת כוכב המתומן המסמל את הקשר ההדוק עם אנגליה,

נמשיך לעיר הנופש נאזרה השוכנת על חוף האוקיינוס שהיתה בעבר עיירת דייג על פי האגדה שמה של העיר בגלל פסל עץ קטן של מרים הבתולה, מדונה שחורה, שהובא על ידי נזיר במאה ה -4 מנצרת, נבקר בעיירה טומאר ששמרה על ציביונה העתיק היתה בעבר מושבה טמפלרית, נבקר בבית הכנסת ששרד במקום לאחר טלאות רבות ונראה את שרידי המקווה, נספר על הרב אברהם זכות שפעל פה והצליח לעלות לא"י.

נמשיך לעיר החשובה פטימה ללינה וארוחת ערב .

Hotel  Anjo de Portugal, Fatima

יום 5  פטימה, קוימברה, יער בוסאקו, גוארדה

בוקר טוב לארוחת בוקר, היום נבקר בעיירה פטימה על מקומותיה הקדושים, בזכות הספורים הפך המקום לעליה לרגל כדי לזכות בברכות, המקום נבנה כמו הוותיקן ברומא.

נפנה ימינה במפה לכוון העיר גוורדה נבקר בין סימטאות הרובע היהודי שהיה ואיננו עוד, נפנה מזרחה נעפיל לרכס הרי בוסאקו נגיע ליער הלאומי ובתחומו עומד הארמון ההסטורי המלכותי אשר נבנה  במקור כבקתת ציידים לאליטה, נראה ארכיטקטורה רומנטית, ומסביב גנים אקזוטיים, במהלך ההסטוריה שלו שימש היער מקום לנזירים בנדיקטיים וכרמליטים,

נמשיך לגוארדה לראות את טביעות האצבע של האנוסים, את חתימת הצלב על משקוף ביתם, את התזכורת ליהדותם, השנה היא 1498 שש שנים אחרי גרוש יהודי ספרד הגיע הגירוש לפורטוגל.

נגיע לקוימברה לארוחת ערב ולינה.

Trhp  Hotel  Coimbra

יום 6  קוימברה, פורטו

אחרי ארוחת הבוקר  נבקר באוניברסיטת קוימברה שהיתה אחד המוסדות העיקריים לחינוכם של בני האליטה הפורטוגזית למן המאה ה 13 ועיצבה את פני האומה, ככזאת היא נטלה חלק חשוב בהתפתחות האידיאולוגית של המדינה פורטוגזית במשך מאות בשנים. 

נבקר בין כותלי האוניברסיטה המפורסמת והחשובה בפורטוגל ונקבל הדרכה מקומית מאלפת,נמשיך בדרכנו צפונה את העיר הגדולה פורטו, נצפה על כנסיית סאו פרנסיסקו ,אחד מכמה המבנים מימי הביניים שנותרו בפורטו. כמו כן, היא הכנסייה הגותית העתיקה, נצפה על מגדל/טורה דוס קליריגוס, בן 6 קומות בסגנון הבארוק, מהמאה ה 18 שהפך לסמל של פורטו,

ארוחת ערב ולינה בפורטו.

Hotel Fenix Porto

בערב נצא לסיור לילי באוטובוס בעיר המוקפת גשרים לרוב.

 

יום7 פורטו

פורטו, העיר השניה בגודלה בפורטוגל ,ממוקמת לאורך נהר הדורו, אך בהמשך פרבריה נושקים לחופים רחבי הידיים של האוקיינוס האטלנטי, בשעות היום זוהי עיר נעימה ומטופחת בעלת אופי אירופי, שזורה בפינות ירוקות ובגנים, וניצבת על הגדה הצפונית של נהר הדורו, בשעות הערב המרכז ההיסטורי ורובע הריביירה שעל גדת נהר הדורו שוקקים חיים, היום ניסע בעמק הדואורו/ עמק הכרמים, שהוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו, הנהר מהווה חלק מקו הגבול הלאומי בין ספרד ופורטוגל, ונשמח בטעימות יין מקומי, נערוך להנאתנו שייט על הנהר.

ארוחת ערב ולינה בפורטו,

יום 8 פורטו, פיגוארה דה פוז Figueira לליסבון

אחרי ארוחת בוקר משביעה עוזבים את פורטו הצפונית לעיר הקייט פיגוארה דה פוז נראה את שדות המלח המאפיינים את המקום, זו עיר חוף ונמל על האוקיינוס האטלנטי,ואזור של הימורים חוקיים הגדול באי האיברי, פיגוארה נקראת כך ע"ש עצי התאנים שהיו בסביבה והדייגים נהגו לקשור את סירותיהם,

נמשיך לליסבון ואתנחתא ב"וסקו דה גמא" לריענון וקניות אחרונות, ומשם לשדה התעופה לטיסת לילה לת"א.
להרשמה
ולפרטים נוספים
רוצים להירשם לטיול או לשמוע פרטים נוספים?
מלאו עכשיו את פרטיכם ונחזור אליכם
שם: טלפון: מייל:


< לרשימת הטיולים
^ חזרה למעלה

בניית אתרים  Compuall פתרונות מחשוב מתקדמים