האתר של דאו
facebook_77
רוצים לקבל הנחות והמלצות לטיולים? הצטרפו לפייסבוק שלי ותשארו מעודכנים. לחצו כאן!

מצגות טיולים

תאילנד

תאילנד שוכנת בדרום מערב אסיה, גובלת עם לאוס מצפון-מזרח, קמבודיה מדרום-מזרח, מלזיה מדרום ומיאנמר מצפון-מערב.
שמה הקודם של תאילנד, היה סיאם. עד 1949 תושבי תאילנד נקראו "תאים", והם מכנים את מדינתם "פראטת תאי" כלומר מדינת האנשים החופשיים.
תאילנד שוכנת בדרום מערב אסיה, גובלת עם לאוס מצפון-מזרח, קמבודיה מדרום-מזרח, מלזיה מדרום ומיאנמר מצפון-מערב, צורה מעניינת למפת לתאילנד, ארץ הפילים, ראש של פיל עם חדק ארוך המגיע עד למלזיה
בית המלוכה חגג למלך בומיבול אדולאיז' יומולדת 84 זה יום חג חשוב בכל רחבי תאילנד ונחגג ברוב שמחה, משתה ואכילה, הוא נולד ב-5 בדצמבר 1927, מלך תאילנד הוא הצאצא התשיעי לשושלת צ'אקרי. הוא מולך משנת 1946, ובכך הוא שליט המדינה הוותיק ביותר בעולם. תאים רבים מתייחסים ברצינות רבה לכל רמיזה המעליבה את המלך.
תלמידי מכללה ברשל"צ יצאו להתנדב בבית ספר, באחד הכפרים ringburi, בנובמבר האחרון 2011 בזמן השטפון הגדול, כל הכבוד.
בנגקוק הבירה, עיר ללא הפסקה המשלבת בניה המגיעה לגבהים, המשתלבים עם בניינים ישנים המזכירים אצלנו את סמטאות יפו-תל אביב, ישן מול חדש, גורדי שחקים למגורים ומשרדים ובתים מטים ליפול, קניונים מודרניים מלאי כל טוב לעומתם השווקים העמוסים גם בכל טוב, נפלא להתחכך עם זרם ההמונים, תיירים ומקומיים כולם רוצים הנחה במחיר.
הרגליים כואבות וקצת עייפות כדאי לנוח ברחוב על הכסאות הפזורים ולעשות foot massage.
מכריב להגיע לרחוב הפופולארי ביותר בבנגקוק, רח' קאוואסאן.
המקומיים מעדיפים לנסוע בטוק טוק, פשוט וזול, תיירים מעדיפים מונית ומונה, מי שרוצה לחוות את האופנוע המצחיק והמזהם ולהגיע לרחוב לקאואסאן ובהזדמנות לעשות הרבה צמות בחום והזיעה, במשך 4 שעות.
כדאי לבקר בשוק הפרחים ,הירקות והפירות talad dogmai במהלך היום, הפרחים מגיעים מהכפרים הסמוכים לבנגקוק בכמויות אדירות, יום ביומו, הם משמשים לברכות, למקדשים ובתי הרוחות, מגישים אותם בשזירות שונות צבעוניות וריחות היסמין וואהוווו.
עם עלות השחר כבר ניתן לראות את בעלי דוכני האוכל, שוטפים כל סוגי ירק, מבשלים עם הרבה קארי וחריף (ארוי מאג) בחריצות ללא ליאות נפתחים שולחנות מתקפלים, לממהרים לעבודה האוכל יארז בשקיק פלסטיק, הכל אפשר לאכול ברחוב(למי שלא חושש) אננס טבול בסוכר ופלפל חריף.
ריחות מופלאים, חריף והרבה קארי, יאממי.
שעת צהריים בצ'יאנג מאי, הכל מוכן, מחכים לסועדים.
אל השוק הצף, דמנואן סדואק, מגיעים בשייט סירות בעלות מנוע ארוך זנב, דרך תעלות מתפתלות, מימין ומשמאל מגורי אנשים, מכולת שכונתית וכל מה שנחוץ.
במרכז התיירותי חווים את הצפיפות הרבה, ואז אוכלים בשקיקה פירות אקזוטיים - רמבוטאן, מנגוסטין, או לאם יאיי, ופומלות עסיסיות מקולפות (ארוי מאג-טעים).
אננס – ספלוט, כמה מתוק, כמה טעים, כמה בשפע.
סטיקי רייז – אורז מתוקקקקקקקקקק טבול בחלב קוקוס אפוי בתוק במבוק, אין דבר כזהההה.
פירות גן העדןןןןןןן.
נזירות של בנים- כל גבר תאי חייב בתקופת נזירות של 3 חודשים לערך, אח"כ יכול לבחור בחיי נזיר או לחזור לחייו הרגילים, בכל יום יוצאים הנזירים לאסוף/לבקש אוכל ברחובות או בשווקים, האנשים נענים ברצון ובהזדמנות מבקשים ברכה.
מקדש ואט פרה קאו, (ואט=מכלול דתי pra = מכובד) הינו חלק מן הארמון המלכותי, והוא נחשב למקום המקודש ביותר בתאילנד. הוואט נבנה בסוף המאה 18 ע"י המלך ראמה הראשון ומהווה את המכלול הדתי התאי וסגנונות ארכיטקטורה מגוונים.
במתחם בולטים 3 סגנונות של מבנים.
הזהוב – סגנון סרי לאנקה, צ'די דמוי פעמון ומסתיים בחרוט
השני - סגנון תאי, מצועצע כלשהו.
השלישי בסגנון חמרי-קמבודי- עם מוטיבים חדשים, כמו הפראנג הבולבוסי המסמל את גן העדן ההינדו-בודהיסטי.
השומר הוא שד ענק, יאקשה, האחראי על הכניסה והיציאה.
במכלול הדתי ישנם דמויות ססגוניות כי בתקופת של ראמה ה3 המקדשים עוטרו בתוספות סיניות, גגות עשויים קרמיקה והצ'דים הקטנים פורצלן סיני, בתקופת ראמה ה5 הגגות כבר מרוביי שכבות בסגנון נאו קלאסי.
כשישב סידהרטה גאוטמה למדיטציה עמוקה, לפני היותו בודהה (נאור) שמרו עליו נחשי נאגה.
הנומן הקוף מתוך ספורי הראמאיינה.
לפני שנכנסים למקדש לראות את פסל הבודהה מאמרלד, כדאי לטפטף מים קדושים עם פרח לוטוס.
במקדש המרכזי יושב הבודהה מאמרלד, (פסל קטנטן, בהשוואה לחשיבותו) הפסל מוצב בתוך קופסת זכוכית על מזבח גבוה מעל ראשי המאמינים והמבקרים, והמוני מתפללים מגיעים בכדי לראותה ולהתפלל במחיצתה מאחר והיא מייצגת עבור התאים  את כוחו של המלך. המלך מחליף את הבגד של הבודהה שלוש פעמים בשנה, בתחילת כל עונה, הפסל התגלה לראשונה במאה ה 15, ועד שהגיע למשכנו הנוכחי חולל מספר מלחמות עד שלבסוף נח בשלווה במשכנו במאה ה 18.
כולם באים לראות וללמוד.
ואט פו - פסלי סוקותאי יצרו את טביעת רגלו של הבודהה עם 108 הסימנים הדתיים, דמותו של הבודהה חפה מזהות מינית ידו מורמת סימן ללימוד, אומני סוקותאי הראשונים שתארו את הבודהה ב4 תנוחות, עומד, שוכב, יושב, הולך.
ארמון ה grand palace עוצב בסגנון אירופאי עם גגות בסגנון תאילנד, הוא משמש כיום רק למטרות טקסיות מדי פעם, ואינו משמש למגורי בית המלוכה, ניתן לסייר בחלקו המהווה מוזיאון, המלך הנוכחי Bhumibol (ראמה התשיעי) חי Chitralada פאלאס (סגור גם לתיירים),
גם לפאלוס יש תפקיד חשוב בחיי הזוגיות והפוריות.
צ'או פראיה, הוא נהר המתחיל בצפון תאילנד, חוצה את בנגקוק, ונשפך לתוך מפרץ תאילנד, אורכו כ 372 ק"מ.
הוא מהווה עורק תחבורה מרכזי של סירות הנהר, מעבורות ומוניות מים המסיעים נוסעים מגדה לגדה, הידועים גם בשם longtails.
זהו כפר לא אוטנטי, אליו הוכנסו 3 שבטים שונים, כדי לא להטריח את לתייר, שבטי הגבעות, אקה, ליסו, המונג ועוד מעדיפים לחיות בין גבעות נמוכות או ליד יער עבות ליד מקורות מים, כל שבט נוהג אחרת, בתיהם בנויים על קלונסאות או על הקרקע, בתוך הבית יש שטח המיועד לאש בחדר המרכזי שלהם, כמו גם מקדש קטן לפיוס הרוחות.
בת שבט אקה.
בכניסה לכפר עומדים בגאווה 2 פסלים, גבר ואשה, סמל לפריון ושפע.
נדנדה במרכז הכפר, כאן מתאספים צעירים וצעירות, תחת עינם הפקוחה של המבוגרים.
בת שבא יאהו.
ארוכות הצוואר, לנשים בלבד, ילדה שנולדה ביום ירח מלא זוכה לענוד צמיד, מגיל 25 אין מוסיפים צמידים, הסיבה לכך יופי נשי סיבה נוספת פחד מחיות טורפות את צווארי הבנות.
העיר קנצ'נבורי - מפורסמת בגלל 2 מלחמות- האחד: שימשה קו הגנה ראשון נגד הצבא הבורמזי, אשר הגיע דרך מעבר שלוש הפגודות. והסיבה השניה: מלה"ע השניה, כשיפן נלחמה כנגד בנות הברית.
יהודי שנלחם, רוזנברג ז"ל.
גני המלכה האם Mae Fah Gardenעל הר-דוי טונג, משמעות השם "מיי פה לואנג" הוא המלכה האם השמיימית. השם ניתן לכבוד המלכה האם שיזמה את הפרויקט הזה.
מסילת בורמה-תאילנד (הגשר על הנהר קוואי) הידועה לשמצה, נבנתה על ידי שבויי מלחמה מחבר העמים, הולנדים ואמריקנים. זה היה פרויקט יפני שהונע על ידי הצורך ליצור רשת תקשורת טובה יותר לתמיכה בצבא היפני בבורמה. במהלך בניית המסילה מתו כ-13, 000 שבויי מלחמה ונקברו לצידי המסילה. 80 עד 100 אלף אזרחים נוספים מתו ביישום הפרויקט, במיוחד עובדי כפייה שהובאו ממלאיה ומאיי הודו המזרחית או שגויסו בתאילנד.
תחת חסותה של "המלכה האם "(הנסיכה סרי Sangwal )הוקמה קרן לפיתוח הר טונג, מקום בו ישבו שבטים שגידלו אופיום ועסקו בסחר בסמים בין תאילנד למיאנמר(בורמה) המקום היה פעיל ע"י גורמים עויינים ומפוקפקים בגלל הכסף הרב שעבר שם.
לימים רצונה של המלכה היה לשכנע את השבטים לעבור לחקלאות יזומה ומועילה לחברה וכן תעסוקה בעבודות יד מסורתיות, הבנייה החלה ב -23 בדצמבר 1987 בטקס מסורתי תאילנדי.
יש כ -17 מחנות פילים בתאילנד, המאפשרים ליהנות מחוויות ממקור ראשון עם החיה הגדולה בעולם ולגלות את היופי של המדינה מנקודת ה מבט של הפילים,   לגלות את קסמם, האינטליגנציה והידידותיות שלהם.
אחד האתרים הוא המרכז לשמור הפיל התאילנדי בין Lampang-Chiang Mai.  מכון זה התחיל כמרכז הדרכה עבור גורי פילים.  היום, הוא בית הספר המוביל, לאימון פילים ובית החולים לפילים. המרכז נועד לפתח את הידע של האנשים ואת המודעות לפילים.
באתרי נופש ניתן לראות פילים מאולפים מציגים את מירב כשרונם בנשיאת בולי עץ, משחק כדורגל, כדורסל וציור.
הגן הטרופי נונג נוץ' השוכן בסמוך לפאטיה, הוא פארק וגן בוטני הגדול והיפה ביותר בדרום מזרח אסיה. יש בו מאות מיני צמחיה טרופית, שיחים ופרחים, המעוצבים להפליא בגינות ענק הפזורות בפארק.
הפארק רק משתבח עם הזמן ביופיו, לצד הגינות המרהיבות מופיעים במקום רקדנים תאילנדיים בריקודים מסורתיים, ומופעי פילים.
גברת נונג נוץ' קנתה חלקת אדמה בשנת 1956 עם כוונות לפתח את הארץ וכמו כן לשלב את תושבי הדרום והגרים בסמיכות לפארק בפתוח ועבודות חקלאות, כיום עמותות רבות עוזרות בתרומות לשימור המקום המדהים הזה, הוא נפתח לקהל בשנת 1980.


^ חזרה למעלה

בניית אתרים  Compuall פתרונות מחשוב מתקדמים