האתר של דאו
facebook_77
רוצים לקבל הנחות והמלצות לטיולים? הצטרפו לפייסבוק שלי ותשארו מעודכנים. לחצו כאן!

מצגות טיולים

צפון איטליה

האגמים בצפון איטליה מהווים אטרקציה תיירותית ראשונה במעלה, ביניהם ערים מקסימות, כפרים איטלקיים מסורתיים,מסלולי הליכה
מקסימים, פארקים, יערות, נחלים ומפלים, בנוסף לכך הרי הדולומיטים והרי האלפים.
שער טיטוס הממוקם בפורום רומאנום שברומא הוא שער ניצחון שהקדיש הקיסר דומיטיאנוס לאחיו טיטוס בשנת 82 לספירה, כשתים עשרה שנים לאחר הניצחון על היהודים במרד הגדול.
באיטליה יש 20 מחוזות, עם אישור החוקה ב 1948 קבע הפרלמנט את קיומם של מחוזות בעלי מעמד עצמאי ואוטונומי שתפקידם להכיר להגן ולקדם את עצמאות המחוז, תוך שמירה על הקשר עם שלטונות המדינה, מחוזות הצפון נחשבים אמידים ואילו הדרום עני יותר.
הארנה מפורסמת בכל רחבי העולם הודות לאופרות המועלות בה מדי קיץ. המבנה המרשים נחשב לאחד השמורים מסוגו. זהו האמפיתיאטרון השלישי בגודלו בעולם.
תפאורות מהמופעים בארנה, ספינקס מצרי.
רחבת הבית של רומאו ויוליה, מעבר הולכי רגל המדביקים פתקאות אהבה לאהובים, והילד המאושר האוחז בשדה של יוליה רוצה לזכות באהבה.
ורונה - אחוזת קברי משפ' סקליז'רי, הקברים נמצאים בבית המשפט של כנסיית סנטה מריה אנטיקה, המבנים בסגנון גותי, רובם בצורת מקדש קטן מכוסה בד רקום, המתחם מעוצב עם מוטיב המדרגות, לפי השם האיטלקי של המשפחה, דלה סקאלה.
ריבה דל גארדה היושבת על הקצה הצפוני של אגם גארדה ולמרגלות הרי האלפים האיטלקים, היתה שייכת לרפובליקת ונציה, כיום מפורסמת בבתי ספר ללמוד שייט מפרשיות וגלשני רוח, עיירת נופש מהגדולות באזור האגם.
אחת המרינות המעבירות תיירים מעיירה לעיירה.
בעבר היה קיים פה ביכ"נ, כפי שמורה השלט.
השעון העתיק במרכז העיירה, מהמאה 13.
מצבה עם שמות הפרטיזנים האיטלקים, שהיו פעילים נגד השלטון הפשיסטי והשלטון הנאצי.
מלצ'זינה - עיירת קייט בצפון אגם גארדה הינה פרובינציה של ורונה, כמו כל עיר עתיקה רחובותיה צרים, אין כלי רכב, הליכה ברגל מעניינת ומפתיעה, בעבר היתה כפר דייגים.
ארכיטקטורה מקומית, פתחי הבתים משובצים באבן מקומית, דלתות ישנות לצד חדשות בעיצובים מגוונים.
על ראש הסלע במלצ'זינה, המשקיפה על אגם גארדה, עומדת טירה מתק' ימי הביניים של משפ' סקליג'רי, עם נופים נהדרים וגנים מקסימים, הטירה היא גם מוזאון, ועורכים בה חתונות.
בדרך לחתונה בטירת סקלג'רי העתיקה.
הכניסה לעיר העתיקה היא דרך גשר הולכי רגל, בעבר היה זה גשר מתרומם, עוברים דרך טירה, שנבניתה במאה ה 13, הטירה היתה פתוחה לנמל מלאכותי כדי שאפשר היה להגן על המקום, לימים נשלטה על ידי משפ' סקליז'רי.
סרמינוה- על אגם גארדה, צילום גגות.
יש בעיר בתי מלון טירות ווילות, שועי עולם בחרו לגור כאן, הזמרת מריה קלאס, בניטו מוסוליני, יש באגם מקורות מים טרמו מינרלים ששימשו את התושבים עוד בתק' הרומית.
מגדלים וחומות מקיפים את העיר סרמינה, וחפירים מלאים במים מתקופת משפ' סקליג'ארי.
בסאנו דל גראפה - עיר מימי הביניים יושבת על נהר ברנטה, מפורסמת בשיכר שנקרא גראפה, העשוי מגפת -ענבים, ולכן ניתן לטעום במזקקה כוסית מן הטוב הזה.
הגשר האלפיני- הגשר תוכנן במקורו על ידי האדריכל האיטלקי אנדריאה פלדיו. היה זה גשר עץ שהוקם בין השנים 1570-1567. בזמן מלחמת העולם העעולם ההראשונה, חצו החיילים של הגנרל האיטלקי לואיג'י קארדונה לואיג'י קאדורנה את הגשר בדרכם לקרבות, במלה"ע ה2 נהרס הגשר ע"י הצבא הגרמני שנסוג.
במוזאון האלפיני - מדינת ישראל העניקה לקפיטן, חסיד אומות העום ביער יד ושם על ששם נפשו בכפו להצלת יהודי אירופה.
במוזאון האלפיני – כלי הנשק והמלבוש מאותה תקופה.
האזור היווה לפני מלחמת העולם הראשונה חלק מהקיסרות האוסטרו - הונגרית ונודע בשם: טירול הדרומית. השילוב היחודי הזה מקורו בהעברת חבל ארץ זה מאוסטריה לאיטליה שגרם לריכוז של אוכלוסיה "אוסטרית" במחוז השייך לאיטליה.
המרכז שמור להולכי רגל בלבד.
אורטיזיי - חודש אפריל 2012 שלג וגשם.
הרי הדולומיטים הם אחד מפלאי הטבע, גבוהים מאוד ובלתי ניתנים למעבר ועל כן היה צורך ביצירת מעברים, קימים מספר מעברים חשובים ופאסו די סלע הוא אחד מהם, גובהו 2244 מטר מעל פני הים. ומהווה את מעבר התנועה בין העיירה קאנצ'י לבין ואל די פאסה.
השם "דולומיטים" נגזר משמו של המינרלוג הצרפתי דאודה גרטה דה דולומייה (Dolomieu), אשר היה הראשון שתיאר את סוג סלע המשקע האופייני להרים הללו, סלע הדולומיט, הרי הדולומיטים הם יעד פופולרי לתיירות ספורט החורף, בזכות אתרי סקי רבים הנמצאים בתחומם.
נוף דולומיטי ביום שלג, מרץ 2012.
אורטיזיי בחורף, בעמק גארדנה, val gardena.
אגם קרצה, הרי הדולומיטים, צפ' איטליה.
אגדה על מלך גמד ונימפת האגם - בתוך אגם קרצה גרה נימפה, יומיום היתה יוצאת מהמים וישבת על שפת האגם סורקת שערה הבלונדיני, ושרה שירים חרישיים.
יום אחד שמע את קולה המלך הגמד שגר ביער השחור והתאהב בה, הוא ניסה בכל דרך אפשרית לראות אותה, לרמוז לה על אהבתו ולא הצליח, הוא נועץ במכשפה שאמרה לו להתלבש יפה בבגדי סוחר תכשיטים ושתהיה לו קשת בענן עשויה אבנים טובות ואז יוכל לחטוף את הנימפה,
האיש עשה כדבריה אך שכח להתלבש בהידור כתכשיטן.
הנמפה יצאה לאגם וראתה את הקשת בענן עשויה אבנים נוצצת וגילתה את בבועתו של הגמד מתחבא, הוא יצא ממחבואו בניסיון לתפוס אותה אך לא הצליח, הוא היה עצוב ונרגז על כשלונו ולקח את התכשיט שבר אותו לתוך האגם וכל האבנים נפלו ומאז המקום עטוף בצבעים המקסימים של הקשת.
חלק מהתושבים מדברים כאן בניב אוסטרי וההשפעה הבולטת ביותר של התרבות האוסטרו-גרמנית מוצאת ביטוי בחזות החיצונית של הבתים ובאדניות הפרחים שמקדמים בכל פינה וקינוחים אפרול שפריץ ושטרודל.
קנזיי - הוא אחד האזורים הגבוהים באיטליה אך טבעי שהוא ימשוך אליו בתקופת החורף המוני גולשים תופעה שהביאה לפריחתה של התיירות באזור. ביטוי לכך אפשר למצוא בהיצע המגוון של בתי מלון גדולים, פנסיונים קטנים, דירות נופש להשכרה, מסעדות וחנויות. אחד הסממנים המענינים של אזור זה הוא תערובת של תרבות איטלקית וגרמנית.
ונציה - היתה מעצמה ימית שהגיעה לשיא כוחה בימי הבינים ונודעה לה חשיבות רבה באמנות הרנסאנס ובמסעות הצלב. העיר הייתה מרכז סחר חשוב בין מזרח ומערב, במיוחד סחר התבלינים. ידועה גם כ"עיר המים", "עיר הגשרים",
ארמון הדוג'ה alazzo Ducale di Venezia - ארמון דוכס ונציה, הוא ארמון הבנוי בסגנון גותי, הממוקם בסמוך לכיכר סן מרקו ובזיליקת סן מרקו, עד כיבושה של רפובליקת ונציה על ידי נפוליאון בונפרטה, הארמון שימש כמרכז השלטון של הרפובליקה, כאתר בתי המשפט ובתי הכלא, וכמקום מגורי דוכס ונציה.
בזיליקת סן מרקו היא קתדרלה בת המאה ה-9 ואחת הדוגמאות החשובות ביותר של אדריכלות ביזנטית, הכנסייה צופה על כיכר סן מרקו, מרכז השלטון והמסחר העתיק של ונציה, ומחוברת בצדה הדרומי לארמון הדוג'ה של ונציה. הכנסייה אף משמשת כמקום מושבו של הפטריארך והארכיבישוף של ונציה מאז 1807, ועל פי המסורת הנוצרית קבור בה מרקוס הקדוש, היא מכונה גם "כנסיית הזהב", ידועה בסגנון הביזנטי המרהיב שלה, בפסיפסים המוזהבים הרבים שבה ובאוצרות קונסטנטינופול הבזוזה המעטרים אותה, והיא מסמלת את עושרה של רפובליקת ונציה.
גשר האנחות- מחבר בין ארמון הדוג'ה לבין בית הכלא העתיק של העיר ונמתח מעל תעלת פאלצו. הגשר בן המאה ה-16 יוצר מסדרון סגור המחבר בין שני הבניינים. האסירים אשר היו נשפטים למאסר בארמון הדוג'ה, היו מובלים דרך הגשר אל הכלא חסר החלונות וזוכים להצצה אחרונה בעולם החיצון, החולפים בגשר היו פולטים אנחת יאוש, במבטם האחרון החוצה מבעד לחלונותיו.
מגדל השעון נמצא בכיכר סן מרקו, הוא נבנה בסוף המאה ה-15. המגדל מפורסם בכך ששני מאורים כושים מברונזה מכים בפטישים מידי שעה שלמה במשך 500 השנים האחרונות.
המרכז ההיסטורי של ונציה בנוי מבנים על יסודות מכלונסאות עץ, שנבנו על 118 איים, המקושרים ביניהם בכ-400 גשרים. בין האיים עוברות כ-170 תעלות מים, שהשייט בהן הוא אופן התחבורה העיקרי בעיר.
גשר ריאלטו- Ponte di Rialto הוא אחד מארבעת הגשרים שבעזרתם ניתן לחצות את התעלה הגדולה בוונציה(Canal Grande) מן הגדה האחת לאחרת, הגשר נבנה במקום הצר ביותר בתעלה בשנת 1250ונחשב לבטוח ביותר ומהווה מרכז מסחרי של העיר.
התעלה החוצה את ונציה עסוקה בהעברת אנשים בסירות ציבוריות ופרטיות, ובהעברת סחורות לחנויות.
כלונסאות-בזמן הצפות החורף כל אנשי ונציה הולכים על הכלונסאות ובחנויות המוצרים עולים למדפים עליונים.
כניסה לגטו- לאחר גרוש ספרד ופורטוגל היתה הגירה גדולה של יהודים לוונציה ובשנת 1516 נצטוו היהודים להתרכז ברובע אחד שנקרא גטו. שהוקף בחומה והיה למעשה הגטו הראשון בעולם. ונקרא גטו בגלל בית היציקה שהיה בתוכו ( גטו= בית יציקה.) בתקופה הנאצית, ספטמבר 1943 נשלחו זקני הקהילה למחנות השמדה וראש הקהילה ד``ר יוסף יונה התאבד על מנת לא למסור לנאצים את רשימות היהודים.
יהודים בוונציה- רחוב בגטו היהודי, חריץ במשקוף סימן למזוזה, הגטו בוונציה היה הראשון מסוגו בעולם לשם רוכזו היהודים כדי להפרידם מהנוצרים הטהורים, הוא היה רובע בסביבת בית היציקה (באיטלקית: Ghetto; היגוי באיטלקית: גִ'יטוֹ), ומאז הפך השם להיות רווח לכל רובעי היהודים באירופה.
בגטו, תמונת חריטה-הרכבת האחרונה, המישלוח האחרון של יהודים.
הגטו בוונציה היה הראשון מסוגו בעולם שם כוזו היהודים כדי להפרידם מהנוצרים הטהורים, הוא היה רובע בסביבת בית היציקה (באיטלקית: Ghetto; היגוי באיטלקית: גִ'יטוֹ), ומאז הפך השם להיות רווח לכל רובעי היהודים באירופה.
פדובה עיר בחבל ונטו בצפון איטליה, נחשבת לעיר העתיקה ביותר בצפון.
פדובה -בכניסה לעיר העתיקה, הכנסיה האדומה- The Basilica of Saint Anthony.
העיר הייתה ידועה גם בעולם היהודי של ימי הביניים, והתגוררה בה קהילה יהודית גדולה, אמידה ומבוססת של מגורשי ספרד וצאצאיהם. הקהילה היהודית עצמה, כקהילת יהודיות אחרות בצפון איטליה, נכחדה בשואה, כשנבנה בשנות החמישים היכל שלמה בירושלים, הובא אליו מאיטליה ארון הקודש מבית הכנסת הספרדי בפאדובה.
תלבושות ססגוניות בפתיחת שנת הלימודים 2012 באוניברסיטת פדובה.
פיאצה דיי סיניוריPiazza dei Signori, שפסל האריה של סן מרקוס ניצב בה על עמוד רומאי כסמל לשלטון. מקיפים אותה כנסיית סן קלמנטה (שבשל קירבתה לשווקים בנו בה גילדות הסוחרים, הקצבים, החנוונים, הצורפים ואחרים, מזבחות וקפלות תפילה), ארמון הקפיטן ארמון הקפיטן (Palazzo dei Capitano) משכנם לשעבר של המושלים הוונציאנים, עם מגדל שעון מפואר (Torre dell'Orlogio) מעל שער הכניסה וחזית, שגם לאחר הרבה שינויים שהבניין עבר במרוצת הדורות, נראית עדיין כמבצר גותי.
אוניברסיטת פאדובה נוסדה בשנת 1222 כאשר קבוצה גדולה של סטודנטים ומרצים נטשו את אוניברסיטת בולוניה בחיפוש אחר חופש אקדמי רב יותר. המקצועות הראשונים שנלמדו באוניברסיטה החדשה היו משפטים ותאולוגיה, החל מן המאה ה-15 ועד למאה ה-18 הייתה אוניברסיטת פאדובה מרכז מחקר אקדמי מוביל בתחומי הרפואה, אסטרונומיה, פילוסופיה, ומשפטים.
פיאצה סניורי לעת ערב.
שוק מתקפל בכיכר.
פאלאצו דלה ראג'ונה מפריד בין שתי כיכרות תאומות, פיאצה דלה פרוטה (ככר הפירות) בצפונו ופיאצה דלה ארבה (צמחי המרפא) בדרומו, שבכל אחת מהן נערך, מאז ימי הביניים ועד ימינו, שוק בוקר.
הקתדרלה נבנתה בין 1550 ו 1750 על האתר של שתי קתדרלות קודמות, צמוד אליה כנסיה בפטיסטית, במבנה רוטונדה, מכוסה פרסקו של מאות קדושים סביב ישו.
בפיאצה פרוטה frutta מתקיים שוק עד השעה 12:00 על גבי רכבים וסחורות לרוב, פירות ירקות.
פאלאצו דלה ראג'ונה.
מילאנו היא מרכז תחבורתי חשוב; היא מהווה שער צרפת, לשוויץ ולהרי האלפים. מהמאה ה 11 נשלטה ע"י בית ויסקונטי.
מצודת ספורצה - מצודה אדירה שנבנתה על ידי הוויסקונטים, שליטיה של מילאנו בימי הביניים, והורחבה על ידי יורשיהם, משפחת ספורצה, שופצה לאחרונה ב 2005, יש בה כיום גלריות ומוזאונים מגדולי האומנים בת' הרנסאנס ובכלל.
גלריית עמנואל – הוא הקניון העתיק ביותר בעולם, שתוכנן בידי הארכיטקט הנודע Giuseppe Mengoni, נפתח בשנת 1877 ונקרא על שם המלך הראשון של איטליה, ויטוריו עמנואל השני. המבנה הניאו-קלאסי האלגנטי והמרשים תוכנן כאמור, בידי האדריכל ג'וזפה מנגוני (Giuseppe Mengoni) ונחנך בשנת 1867. מנגוני נהרג זמן קצר לאחר מכן, לאחר שנפל מאחד הפיגומים בגלריה. במשך עשורים נחשבה הגלריה ל"סלון הפתוח" של מילאנו, בו נפגשו כל המי ומי של העיר. הקניון נמשך עד הפיאצה דלה סקאלה, בקניון תמצאו חנויות יוקרה של מותגים כפראדה, שאנל וגוצ'י, חנויות תכשיטים, ספרים, גלריות אמנות וכמובן בתי קפה ומסעדות.
בניין האופרה תיאטרון לה סקאלה Teatro alla Scala במילאנו הוא אחד מבתי האופרה המפורסמים ביותר בעולם, המבנה הנוכחי הוא התיאטרון השני באתר. שריפה כילתה את הראשון, התיאטרון החדש נבנה במיקום הקודם של כנסיית סנטה מריה אלה סקאלה, ממנה קיבל התיאטרון את שמו. הכנסייה שוחררה מקדושתה ונהרסה, ובמשך שנתיים נבנה התיאטרון עד להשלמתו. התיאטרון נחנך ב-3 באוגוסט 1778.


^ חזרה למעלה

בניית אתרים  Compuall פתרונות מחשוב מתקדמים