האתר של דאו
facebook_77
רוצים לקבל הנחות והמלצות לטיולים? הצטרפו לפייסבוק שלי ותשארו מעודכנים. לחצו כאן!

מצגות טיולים

חבל אנדלוסיה

אנדלוסיה- חבל ארץ הדרומי של חצי האי האיברי,ספרד, הנושק לחופי הים התיכון,וחופן בתוכו שמונה מחוזות, אלמריה,קדיז,קורדודה,גרנדה,הואלבה, חאאן,מלגה ובירת המחוז היא סביליה.
ספרד -
505,370 קמ"ר
47,737,941 נפש
משטר-מונרכיה חוקתית
מלך-פליפה ה 6
אנדלוסיה, דרום ספרד-
87,268 קמ"ר
8,424,102‏
גרנדה - על פסגת הרי סיירה נבאדה בגובה של 738מ' נבנה ארמון ששימש גם כמצודה, שחלש על כל סביבותיו,הוא נבנה במקור כמבצר קטן ב889 ולאחר מכן על חורבותיו נבנו מחדש באמצע המאה ה -11 על ידי האמיר מוחמד בן אל-אחמר של האמירות של גרנדה, שבנה את ארמונו הנוכחי, וזה הוסב לארמון מלוכה בשנת 1333 על ידי יוסף סולטן של גרנדה.
הארמונות האסלאמיים של אלהמברה, כפי שאנו מכירים אותם היום, נבנו עבור אחרוני האמירים המוסלמים בספרד ובבית המשפט של שושלת Nasrid.גרנדה היתה העיר האחרונה בשרשרת הכיבושים של המלכים הקתולים פרדיננד ואיזבלה ובשנת 1492 הפכה ספרד לקתולית, ללא יהודים וללא מוסלמים.
במתחם הארמונות ששימש את שליטי הממלכה, נמצאים גני חנראליפה -והם מהווים חלק זה של המתחם נקרא Patio de la Acequia חצר עם תעלה מים מאורכת ובה מזרקות, שהן תוספת מאוחרת, מהמאה ה-19. בעבר שימשה הבריכה כתעלת השקיה לפרדסים שהיו מסביב.
גרנדה- גני חנרליפה.
מאפיינים את חצרות ארמון אלהמברה.
אלהמברה- חצר האריות- זו היחידה המרכזית במתחם ומקיפים אותה חדים יפיפיים ששימשו את בני המלוכה,
עיטורי מודחאר וסטוקו, אותיות ערביות מעטרות ומהללות את אללנ, אריחים בצבעים קרים סביב סביב.
קורדובה בירת מחוז קורדובה,נשלטה ע"י חליפות דמשק במאה ה8. במאות ה 10-11 היתה לאחת הערים המתקדמות והמאוכלסות בעולם, היו בה 3000 מסגדים, 300 בתי מרחצאות ציבוריים, ןארמנות פאר. במהלך הכיבוש הנוצרי ע"י המלך פרדיננד ה-3 מקסטיליה, בשנת 1236 ולאחר מצור של מספר חודשים נכנעה העיר והפכה לנוצרית. בשנת 1984 הוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת.
הכניסה לקורדובה, הגשר הרומי העתיק היושב על נהר גוודאלכביר.
שער שהיה בשימוש למזקיטה כיום הוא סגור.
באולמות המזקיטה היו כ 1300 עמודי שיש עם שערים מעוטרים, כיום נותרו רק כ 850 שערים, השאר הוסרו ע"י הנוצרים כדי לקבוע במרכז המסגד את הכנסיה הקתולית.
גולת הכותרת של העיר העתיקה בקורדובה, הינה המזקיטה, עד שנת 711 שימשה כנסיה לוויזיגותים שישבו בה, כשפלשו המורים המוסלמים לספרד הם תפסו את האתר הזה והפכו אותו לבית תפילה למוסלמים וחלק לנוצרים עש שנת 748 עת קנה את כל השטח הזה עבד אל רחמן הראשון, הפך את כל האתר למסגד הגדול ביותר באזור.
בקתדרלה של קורדובה טמונות עצמותיו של כריסטופר קולומבוס.
בית הכנסת לאחר שיפוצים, כיכר מיימונדיס הרמב"ם הנערץ על יהודים ושלא יושב במרכז הכיכר וכולם מנשקים את כף רגלו.
סביליה- plaza espania ב-1929 אירחה סביליה את תערוכה עולמית כדי לקדם את ספרד ומדינות דרום אמריקה בחקלאות תרבות ואדריכלות. הכיכר הוקמה לכבוד הארוע, בנייני התערוכה שנבנו בפארק מריה לואיסה לאורך נהר Guadalquivir תוכננו להישאר באופן קבוע לאחר סגירת התערוכה. רבים מהמבנים הזרים, ובכלל זה בניית תערוכת ארצות הברית, היו אמורים לשמש כקונסוליות לאחר סגירת המוצגים.
העיר העתיקה משופעת בחצרות פטיו מלאי צמחים.
הקתדרלה בסביליה, הקתדרלה והחיראלדה מהווים שילוב של נצרות ואיסלאם. העיר נפלה בידי הנוצרים ב-1248 ובמשך כ-150 שנה שימש המסגד ככנסייה. ב-1401 הוחלט להרוס את המבנה ולהקים כנסייה רחבת ממדים, ואכן התוצאה היתה אחת משלוש הכנסיות הגדולות באירופה. המגדל, המתנשא לגובה 90 מטרים, תחילתו כמינרט של המסגד וחלקיו העיליים הוספו בידי הנוצרים במאה ה-16.
החיראלדה ( לסובב)- המתנשא לגובה 90 מטרים, תחילתו כמינרט של המסגד וחלקיו העיליים הוספו בידי הנוצרים במאה ה- 16.
רונדה ממוקמת בקצה הצפוני-מערבי של פרובינציית מאלגה. היא נמצאת בגובה 780 מטר מעל פני הים, על רמה סלעית המוקפת הרים. שבר גאולוגי יצר בעיר קניון בעומק של כ-100 מטר, שבתחתיתו זורם נחל הגואדאלווין (Guadalev?n). הקניון חוצה את העיר,
השבוע הקדוש של הפסח עפ"י הנוצרים הקתולים, semana santa זה שבוע שחוגגים אותו ברחובות ערי ספרד במיוחד באנדלוסיה בקול קריאה רמה מציינים את את הפסיון של ישו, התהלכות דתיות עם הרבה צבע ומוסיקה לציון מותו של ישו ונושאים פסלים בד"כ של מריה.
רונדה- הזירה הראשונה בספרד, משפחת רומרו בת רונדה נחשבת למייסדת מלחמת השוורים המודרנית שבה המטאדור נלחם רגלי ולא כשהוא רכוב על סוס.
Puente Nuevo ה"גשר החדש" הוא החדש ביותר והגדול ביותר משלושה גשרים שמשתרעים על פני 120 המטר, מעל לנהר Guadalev?n ,החוצה את העיר של רונדה,
הגשר החל להבנות בשנת 1751 ולקח 42 שנים לבנות. חמישים עובדים נהרגו במהלך בנייתו. יש חדר מעל הקשת המרכזית ששימשה למגוון מטרות, לרבות כבית סוהר, במהלך 1936-1939 מלחמת האזרחים משני הצדדים לכאורה השתמשו בכלא כתא עינויים למתנגדים שנתפסו, והרגו כמה על ידי זריקתם מהחלונות לסלעים בתחתית הנקיק אל הנהר.
צוק גיברלטר,טריטוריה בריטית, ג'בל טאריק, ההר של טאריק, שהוביל את הכוחות המוסלמים לעבר אנדלוסיה כדי לכבוש ולהשתלט עליה. שטחה של גיברלטר כ 7000 קמ"ר, וגובהו 426 מ'.
במאה ה 19 הפך המקום לצי הבריטי המלכותי לנמל,שימשה כמקום אסטרטגי למלחמת קרים, ובמלה"ע2, המחלוקות הרבות בין ספרד לבריטניה מי ישלוט בה, תושביה בחרו בבריטים כשליטי המקום.
אוכלוסיית המקוק הברברי בגיברלטר היא אוכלוסיית המקוקים הברבריים המשמעותית האחרונה באירופה. האוכלוסייה מונה כ-230 פרטים בשש קבוצות השוכנות בצוק גיברלטר והם חסרי זנב.
מערת סנט מיגל, כל נטיפיה המרהיבים.


^ חזרה למעלה

בניית אתרים  Compuall פתרונות מחשוב מתקדמים